İstanbul Nostalji Durağı Pembe Dükkan | Gezi Rehberi

İstanbul Nostalji Durağı Pembe dükkan

Benim için çok özel bir yere sahip olan Pembe Dükkan Cafe aşkı tanıdığım adamla ilk göz göze geldiğim mekan olmasıyla kalbimin en güzel noktasında yerini kaptı bile..İstanbul da bulabileceğiniz ilginç mekanlardan biri olan Pembe Dükkan kadar harika bir kafe görmedim :).Tamam tamam, Belki de bana onu tanıdığım ilk günü yeniden hatırlattığı için bu kadar abartıyor,olabilirim ..Ama siz yine de beni bir dinleyip,karar verin..

Pembedükkan kafeden içeri girdiğiniz anda kendinizi geçmişe gitmiş gibi hissedebilirsiniz.Her bir yanınızı kaplayan antika eşyalar,kulağınıza fısıldayan nostalji şarkıları,duvarların da ünlü şairlerimizden sözler ve ellerimize dokunan ninelerimizin o narin dantelleri ile donatılmış masalar kalbimizi feth etmeyi ilk dakikadan başarıyor..

Pembe Dükkan Velhasıl Cafe

Cafe İstanbul’un Kartal sahiline yakın çok sevilen bir mekan.Gündüz 9:30 da açılan cafe gece yarısına kadar açık oluyor.Bir hafta sonu durağımız olan cafe’nin Velhasıl olan kısmında yer bulmak daha zor ancak şans o gün bize gülmüştü :).Tabi yer bulamazsanız da yan taraftaki kafe de vakit geçirip biraz beklemeniz yeterli.

Mekanı kelimelere sığdırıp daha fazla anlatamıyorum ancak sizi çocukluğunuza götüreceğine yemin edebilirim..Yeniden gözünüzde canlanan anılar,etrafı bakıp bakıp durduğunuz dakikalar ve çocukluğunuzu konuştuğunuz dakikalar başlıyor..Garsonların bile öyle şirin kıyafetleri var ki görünce şaşıracaksınız ..Bu arada Pemde dükkan kahvaltı menüsü iki kişilik 60 TL böyle bir mekan için makul seviye de olduğunu söyleyebilirim.Daha uygun kahvaltı menüsü de söyleyebilirsiniz ancak serpme kahvaltı tarzından olan bu menü iki kişi için eşsiz bir kahvaltı olur.

Pembe Dükkan Fiyatları

PembeDükkan bir damla sakızlı kahve ücreti 8-10 TL gibi makul bir ücrete sahip ve daha çok waffle yemek için gelenlerinde bir durağı gibi.Waflle ücretleri de 15-20 tl arasında içeriğe göre değişiyor.Bu kadar güzel bir cafe olmasına rağmen ortalama fiyatlara sahip olduğunu düşünüyorum.

Pembedukkan

Pembe Dükkan Yol Tarifi

İstanbul Kartal ilçesinde yer alan Pembe Dükkan’a en kolay tarih sahile doğru gitmeniz olur.Otobüste gitmek isteyenler Sultanbeyli’den 132C ile gidebilirler.Kartal sahile giden otobüse binerseniz yakın bir yerde inmiş olursunuz.

YOL TARİFİ İÇİN TIKLAYIN.

Son olarak instagram sayfamızdan daha fazla fotoğraflarına ulaşabilirsiniz BİZİ TAKİPTE KALIN Bizyollardacom

8 Comments

 • Powermat

  R10’dan gördüm sitenizi bende her zaman gezgin hayatı yaşamak istemişimdir, maddi sıkıntı olmadan sürekli gezmek ve yeri geldiğinde 1 çay muhabbetine tav olmak. Umarım bir gün olacaktır. Takipteyim, sizlere iyi gezmeler 🙂

  Nisan 6, 2020 - 11:24 am Reply
 • Adnan

  Blogunuzu severek takip ediyorum. Özellikle bu tarz bilinmedik, bütçeyi sarsmayan ve ulaşımı kolay enterasan yerleri paylaşırsanız sevinirim 🙂

  Nisan 12, 2020 - 10:09 am Reply
  • ozlemsaglam

   Teşekkür ederiz tabi ki 🙂

   Nisan 12, 2020 - 10:11 am Reply
 • Hasan

  Daha önce bende gittim çok güzel bir yer ayrıca hem kaliteli hemde fiyat olarak gayet makul

  Nisan 15, 2020 - 9:03 pm Reply
 • istanbul

  Açıkçası böyle bir yer olduğu bilmiyordum. Karantinadan sonra gidilecek yerler listesine aldım. 🙂

  Mayıs 5, 2020 - 7:57 pm Reply
 • Gayrimenkul avukatı

  İstanbul’da yaşamamıza rağmen bilmediğimiz o kadar çok yeri var ki. Her hafta başka bir yönünü keşfediyorum. Bu dükkanın da ambiansı oldukça sıcak, en kısa zamanda ziyaret edeceğim

  Mayıs 6, 2020 - 5:26 pm Reply
 • Eankara jeneratör

  İstanbul .. Yaşayanları kendine bağımlı yapan koca şehir.. Adına şarkılar yazılan ve bu şarkıları gerçekten en fazla hak eden güzel şehir. Fethi müjdelenmiş bir şehir ve çok daha fazlası ..
  Bahsedilen bu cafeye girme imkanım olmadı ama korona sonrası yolum o tarafa düştüğünde mutlaka gideceğim.

  Mayıs 13, 2020 - 9:49 pm Reply
 • Enes Furkan

  Blogunuzu ilgi ile takip ediyorum. Açıkçası okurken keyif aldığım blog yazılarınız çok sayıda. Ayrıca Pembe Dükkan tavsiye edilecek bir yer gerçekten.

  Mayıs 16, 2020 - 1:21 pm Reply

Leave A Comment

Your email address will not be published.