Korona Virüsü Benzeri Filmler | Gezi Rehberi

Korona Virüsü Benzeri Filmler

İlk olarak Çin de başlayan korona virüsü kısa zamanda bütün dünyayı etkisi altına almayı başardı.Ülkelerde birbirine ardına felaketler gelirken Sokağa çıkma yasağı,marketlerin yağmalanması ve insanların panik yapmasıyla başlayan büyük bir kaos ortamı oluştu bile..Sanki biz bunları daha önce filmler de görüyorduk ancak şimdi gerçeğini yaşıyoruz..Ve gerçeğini fazlasıyla hissettiğimiz bugünler de Virüs Salgın Konulu filmlerle eğer önlemleri arttırmazsak yaşayabileceğimiz olasılıkları bir kez daha görmek ister misiniz ?

Bunun üzerine de söylemek isterim ki “Virüs dolaşmaz,insanlar dolaşır” #EvdeKalTürkiye bunun önemini de anlatmak istiyoruz..

1.World War Z – Dünya Savaşı Z (İmdb 7.0)

Usta oyuncu Bradd Pitt‘in de başrol de oynadığı Dünya Savaşı Z filmi yazar Max Brooks’un aynı adı taşıyan kitabından uyarlanmıştır.Bir anda tüm dünyaya hızla yayılmaya başlayan ve insanları yaşayan ile ölüler olarak ayıran virüs’ün kaos dolu hikayesini anlatıyor.Bu salgına ailesiyle birlikte trafiğin tam ortasında yakalanan bir adam ne yapacağını şaşırır..

2.Twelve Monkeys – 12 Maymun (İmdb 8.0)

1996 yılında başlayan ölümcül bir virüs aradan geçen yıllar sonra tüm dünya nüfusunun neredeyse tamamını yok etmek üzereyken mahkumlardan birini geçmişe ışınlamaya karar verirler.Virüsün ilk çıktığı zamanlara 90lı yıllara gönderilen Cole insanları bu konuda uyarmalı ve bir yandan virüsün ilk başladığı anı öğrenmelidir.

3.Contagion – Salgın (İmdb 6.7)

Dünya çapında yaşanan şuan ki korona virüs olayını en iyi gözler önüne seren salgın filminde havadan insanlara geçen ve bir kaç gün içinde ölümcül olan virüsün yaşattığı olaylar anlatılıyor.Dünyanın bir çok ülkesinden olayı başladığı noktaya gelen uzman ekipler çok hızlı yayılan bu salgını kontrol altına almaya çalışırlar.Bir yanda da virüsü daha iyi tanıyıp insanları iyileştirebilecek bir ilaç geliştirmenin peşindedirler.

4.Flu – Grip (İmdb 6.7)

Güney kore yapımı olan film de havadan çok hızlı bir şekilde bulaşan bilinmeyen bir virüs bütün insanlığı tehdit etmeye başlar.Öncelikle insanlar da solunum yolu rahatsızlığı yaşatmakta ve 36 saat içerisinde ölümcül olmaktadır.Bu felaketi durdurmak isteyen bir itfaiyeci ile doktor da birlikte insanların hayatları için mücadele ederler.

5.Carriers – Veba (İmdb 6.0)

Dünya çapında başlayan bir virüs vakasıyla herkeste büyük bir panik havası vardır.İki kardeş olan Brian ve Danny de yanlarına iki arkadaşlarını daha alarak virüsün daha az olduğu bir bölgeye doğru yolculuğa çıkarlar.Gençler herkesten uzak olan “Turtle Beach” adındaki sahil kenarı kasabasına ulaşmayı planlamaktadırlar.

6.Quarantine – Karantina (İmdb 5.9)

Bir muhabir ile kameraman arkadaşı bir gece Los Angeles itfaiye ekibiyle beraber kalmaya karar verirler ve gece vakti bir ihbar gelir.Yaşlı bir adamın evine giden içerisinden tuhaf sesler duymaya başlarlar.Kısa süre sonra içeri girdiklerinde bir enfeksiyon virüsü ile baş başa kaldıklarını anlayan ekip bu olayı karantina altına almak isterler.

8 Comments

 • Ahmet

  teşekkürler ?

  Nisan 5, 2020 - 10:33 am Reply
 • Yılmaz

  World War Z ve Flu gerçekten de kategorisindeki en iddialı yapımlar. Güzel derleme, 2 no’lu önerinizi izlememiştim, ilk fırsatta deneyeceğim.

  Nisan 7, 2020 - 11:08 am Reply
 • eritim

  Tavsiyeler gerçekten çok yerinde olmuş. Özellikle 12 Maymun’u ben de şiddetle tavsiye ederim.

  Nisan 7, 2020 - 3:26 pm Reply
 • Nazan

  Salgın filmini daha önce izlemiştim. İzlemeyenlere öneririm güzel bir film. Paylaşımlar içinde ayrıca teşekkürler

  Nisan 11, 2020 - 10:40 am Reply
 • Esra

  Öneriler için teşekkürler bende bu tarz bi dizi veya film arıyordum değerlendireceğim

  Nisan 14, 2020 - 7:57 pm Reply
 • bilal

  Zombi filmlerinden ziyade şu an bizim bulunduğumuz sosyolojik ve ekonomik konuları ele alan flu gibi yapımlar çok da iyi betimliyor yaşadığımız olayı

  Mayıs 6, 2020 - 10:28 am Reply
 • Ümit

  Salgın filmi, şuan yaşanan pandemi ile benzerlikler içeriyor sanki, ilk fırsatta izleyeceğim.

  Mayıs 6, 2020 - 4:05 pm Reply
 • Aktif Sohbet Odaları

  Salgın filmini 10 numara 5 yıldız, gerçekten çok iyi ya..
  Heralde bunla birlikte 6 filan oldu
  Admin çok iyi yapmışsın sana da thanks 🙂

  Mayıs 10, 2020 - 12:06 am Reply

Leave A Comment

Your email address will not be published.