Netflix En İyi Gençlik Dizileri 2020 | Gezi Rehberi

Netflix En İyi Gençlik Dizileri 2020

netflix genclik dizileri 2020

Hayatımızın en güzel zamanları olmalı gençlik yıllarımız.. Deli dolu olduğumuz heyecanlı zamanlar,yaşanan aşk kıvılcımları,dostlarla yapılan çılgın eğlenceleri ve kendini keşfettiğin zamanlar …Benimle birlikte Netflix En İyi Gençlik Dizileri‘ni izleyerek yeniden üniversite yıllarını hatta lise çağlarını yaşamaya var mısın ? Netflix platformu son zamanlarda gençlik dizilerine de ağırlık vermeye başladı.İyi bir kitleye sahip olan online dizi film platformu son olarak yerli gençlik dizisi Aşk101‘in de çekimlerini tamamladı.

NETFLİX EN İYİ GENÇLİK FİLMLERİ LİSTEMİZ

Aşk 101 dizisi

1-AŞK101

Netflix‘in yapımını üstlendiği ilk gençlik dizisi olma unvanına sahip Aşk101 dizisinde bir grup yaramaz öğrenci okulda tek sevdikleri bayan öğretmenin ayrılacağını öğrenince buna engel olmak için bir plan yaparlar.Planları çok sevdikleri öğretmenlerini yeni gelen öğretmenle aralarında aşk kıvılcımları yaratıp okulda kalmasını sağlamaktır.Bu plan onlara beklenmedik sonuçlar doğurur ve hayatları daha karmaşık bir hal alır.

Dizinin başrol yakışıklı oyuncu bir zamanlar Kara Sevda dizisinde fırtınalar estiren ebedi aşık Kaan Urgancıoğlu ve en son Elimi Bırakma dizisinde başrol oynayan güzel oyuncu Alina Boz yer alıyor.Çukur dizisinde büyük bir çıkış yakalayan Kubilay Aka da lise öğrencisi Kemal karakterini canlandırıyor.

Elite dizi

2-ELİTE

İspanya yapımı Elite dizisinde okulları deprem sonucundan yıkılan üç lise öğrencisi ülkenin en iyi okullarından birine gitmeye hak kazanırlar.Bu durumu başlar da çok sevinen üç öğrenci ancak gerçekleri okula gidince anlamaya başlarlar.Dizi de zengin sınıfı ile onlara göre alt düzeyde olan fakir sınıfından gelen öğrenciler arasında yaşanan olaylar zincirini anlatıyor.

13 resons why not

3-13 REASONS WHY NOT

Yazar Jay Asher’in aynı adlı kitabından esinlenerek dizi senaryosu yazılan Ölmek İçin 13 Sebep dizisi bir mini dizi tadında 3 sezondan oluşuyor.Bazı bölümler biraz durağan olsa da gerçekten izlemeye değer bir yapım.Sessiz ve zeki bir çocuk olan  Clay Jensen aşık olduğu kızın öldüğü haberini aldıktan iki hafta sonra onun ses kayıtı olan 7 adet kaset bulur.Bu kasetler de sevdiği kız Hannah Baker neden intihar etmek zorunda kaldığını anlatmaktadır.Kasetler onun ölümüne sebep olan herkese sırasıyla gönderilmektedir ve biri oyunu bozarsa bu olaydan herkesi haberi olacaktır..

Rivardale dizi

4-Riverdale

Bir zamanlar sessiz,sakin bir kasaba olan Rivardale de artık düzen değişmeye başlamıştır.Önce genç adam Jason Blossom nehirde boğularak ölür ancak günlerce aramalara rağmen cesedi bulunamaz.Hayat yine de devam etmeye çalışsa da gizemli olayların ardı arkası kesilmemeye başlar..Rivardale kasabasında artık hiç bir şey eskisi gibi değildir..

Atypical dizisi

5-ATYPİCAL

18 yaşında Otizm hastası olan liseli bir gencin tek başına özgürce hayatı yaşayabilme isteğini gözler önüne seren Atypical dizisi 4.sezonuyla devam ediyor.Terapistiyle her şeyini paylaşan Sam herkesten bağımsız yaşayabilmek isteğini de dile getirir.Terapisti de onun öncelikle bir kız arkadaşa sahip olması gerektiğini söyler ve böylece Sam ilk aşk kıvılcımlarını da hissetmeye başlar.

Sex education dizi

6-SEX EDUCATİON

Okul da ezik bir çocuk olarak bilinen Otis annesinin sex terapisti olmasından dolayı bildiklerini arkadaşlarını anlatmaya başlar.Okul da bu olay büyümeye başlayınca arkadaşı Maeve ile bundan para kazanmaya karar verirler.Otis’in amacı okulda popüler bir çocuk olmak ve asi,güzel kız Maeve’nin kalbini kazanmaktır.

Sabrina dizi

7- Chilling Adventures of Sabrina

Yarı cadı ve insan olan Sabrina 16. yaş gününde şeytan ile anlaşma yaparak Cadı kurallarını kabul etmekle yükümlüdür ancak dostlarını bırakıp gitmek istemeyen Sabrina son anda anlaşmayı bozup kaçar.Bunun üzerine bütün cadılar onu öldürmeye karar verir.Daha cadı olmanın başında olan Sabrina ise kendini onlara karşı korumak için büyü güçlerini bir an önce öğrenmelidir.

Gossip girl dizi

8-GOSSİP GİRL

Aslında bir blogun adı olan Gossip Girl de kasabada yaşanan bütün sırlar kimsenin bilmediği bir şekilde paylaşılmaktadır.Bu blogun sahibinin kim olduğu ise herkes tarafından merak konusudur.Bütün bir sezon boyunca Gossip Girl’in kim olduğunu öğrenmek için merakla izliyorsunuz..

The End of the Fucking World dizi

9- The End of the F***ing World

17 yaşında psikolojisi bitik bir çocuk olan James içinde katil olma potansiyeli taşımaktadır.Küçüklüğünden beri hayvanlara türlü işkenceler uygulamıştır ve artık son oyununu yapıp bir insanı öldürmeye karar verir.Öldürmeye karar verdiği kız ise okula yeni gelmiş olan asi karakterli Alyssa olur ve onunla birlikte sözde babasını bulmak için bir yolculuğa çıkarlar.Dizinin bölümleri de oldukça kısa ve bir oturuşta bitirmelik enteresan bir yapım.

I Am Not Okay with This dizi

10- I Am Not Okay with This

Pennsylvania kasabasında geçen hikaye de doğaüstü fantastik güçlere sahip olduğunu fark eden genç kız Sydney yeteneklerini kontrol edebilmeyi öğrenmelidir.Aynı zamanda lise öğrencisi olan Sydney en yakın arkadaşına karşılıksız bir aşk beslemekte ve babasını da yeni kaybetmiş olmanın gerçeğiyle zor bir dönemden geçmektedir.

2 Comments

  • tapusahibi

    Netflix dizilerinin birçoğu çok güzel lakin bu gençlik dizilerinin hemen hemen hepsinde eşcinsel kişilerin öpüşme sahneleri var, aynı kullanıcı hesabını kullanan için birtakım sıkıntılar doğurabiliyor.

    Nisan 20, 2020 - 5:58 pm Reply
  • Ege Bağçıvan

    Güzel içerik teşekkürler

    Nisan 25, 2020 - 11:35 pm Reply

Leave A Comment

Your email address will not be published.